آرشیو مقالات
رزین اکریلیک در چسب های حساس به فشار
1395/10/22
پليمرهاي آكريليكي ساختار شبک های دارند و نسبتاً نرم هستند. اکریلیکها در مايعات با دمای جوش زیاد تبدیل به پليمر می شوند. روش های سنتز اين پلیمرها به شکل در محلول، تعلیقی و امولسيوني است.
رزین پلی وینیل استات
1394/03/18
پلی وینیل استات در سال 1912 در آلمان توسط دکتر کیت کشف شد.در مقیاس صنعتی ، وینیل استات از اتان و اسید استیک و یک نمک الکلی تهیه میشود.
رزین پلی ونیل استات در صنعت فرش
1394/03/17
هنگامی که صحبت از آهار می شود به صورت کلی از رزین به عنوان ماده اصلی و پایه انواع چسب نامبرده می شود .
آزمایش جذب آب رزین SA34
1393/11/24
در این جا سعی میکنیم به صورت ساده و تجربی آزمایش جذب آب رزین استایرن اکریلیک SA34 را در مقایسه با چهار رزین مشابه موجود در بازار که دارای کاربردی یکسان در صنایع مختلف نشان دهیم .
دنیای پلیمر
1393/11/01
تصور جهان پیشرفته کنونی بدون وجود مواد پلیمری مشکل می‌باشد. امروزه این مواد جزیی از زندگی ما شده‌اند و در ساخت اشیای مختلف ، از وسایل زندگی و مورد مصرف عمومی تا ابزار دقیق و پیچیده پزشکی و علمی بکار می‌روند. کلمه پلیمراز کلمه یونانی (Poly) به معنی چند و (Meros) به معنای واحد با قسمت بوجود آمده است. در این میان ساختمان پلیمرها با مولکولهای بسیار دراز زنجیر گونه با ساختمان فلزات کامل متفاوت است. این مولکولهای بلند از اتصال و بهم پیوستن هزاران واحد کوچک مولکولی مرسوم به منومر تشکیل شده‌اند. مواد طبیعی مانند ابریشم ، لاک ، قیر طبیعی ، کشانها و سلولز ناخن دارای چنین ساختمان مولکولی هستند
ویژگهیای ساده و بارز رنگهای اکریلیک
1393/11/02
رنگ‌ اكريليك اجراي سريعتر و راحت تري در نقاشی ساختمان دارد رنگ های اكريليك زيباتر، شاداب‌تر، شفاف‌تر و چشم گير‌تر از رنگ‌هاي روغنی و پلاستيك هستند. رنگ‌ اكريليك هنگام اجرا هيچ بویي ندارد و بعضي از شركت‌ها رايحه‌هاي مختلف به اين رنگ‌ها اضافه كرده تا در هنگام اجراء در نقاشی ساختمان بوي خوشي استشمام گردد

<< < 1 2 > >> 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت رایکا شیمی می باشد
طراحی سایت : ابریشمین
Copyright©2015 raikachem.com